vnj姐姐诱惑弟弟做。*爱。哥哥妹妹骗妹妹...

Pregled bibliografske jedinice broj: 896732
Disertacija
Erceg, Iva
Studij slu?aja grupe sudnjeg dana ,,Family Radio“ na temelju teorije kognitivne disonance.
zavr?ni rad - diplomski/integralni studij
Filozofski fakultet
Sveu?ili?te:
Sveu?ili?te J. J. Strossmayera u Osijeku
Ru?evi?, Silvija
Neposredni voditelj:
?incek, Daniela
Klju?ne rije?i:
kognitivna disonanca, studij slu?aja, grupe "sudnjeg dana", Family Radio, diskonfirmacija
Cilj ovog rada je ispitati primjenjivost postavki teorije kognitivne disonance na pona?anje ?lanova grupe sudnjeg dana ,,Family Radio“. Grupa je pra?ena od lipnja 2011. do o?ujka 2012., a podatci su prikupljani iz razli?itih izvora, prvenstveno sa web stranice grupe Family Radio te yahoo grupe TimeandJudgment_May212011. Ovaj rad je deskriptivna studija slu?aja, ?to zna?i da poku?ava opisati relevantne ?initelje koji su klju?ni za djelovanje grupe "Family Radio", a pri analizi podataka smo se oslanjali na teoretske pretpostavke teorije kognitivne disonance. Prema navedenoj teoriji, nakon diskonfirmacije, ?lanovi grupe trebali bi poja?ati propagandne aktivnosti i poku?aje pridobivanja novih ?lanova. Prikupljeni podatci organizirani su prema uvjetima koje Festinger smatra nu?nim za manifestiranje takvog ish navedeno je koja pona?anja se o?ekuju te primjeri opa?enih pona?anja kod ?lanova grupe ,,Family Radio“. Utvrdili smo da grupa ostvaruje uvjete nu?ne za manifestaciju takve reakcije na diskonfirmaciju, no nisu primije?ena pona?anja u prilog hipotezi. ?ini se kako je reinterpretacija glavna taktika pri suo?avanju s disonancom u ovom slu?aju. Postavlja se pitanje usporedivosti "modernih" grupa s onim prije prou?avanim, posebno s obzirom na kohezivnost i kvalitetu socijalne podr?ke u kontekstu modernih na?ina komunikacije.
Izvorni jezik:
Znanstvena podru?ja:
Psihologija
Tiskani medij:
Upisao u CROSBI:
Daniela ?incek (dsincek@ffos.hr),
7. Lis. 2017. u 06:11 satiBibliographic record number: 619514
Galovi?, Tomislav
Maja Poli? - Nina Spicijari? Pa?kvan, ?lanovi HAZU s dobrinjskoga podru?ja, Rijeka: Op?ina Dobrinj i Povijesno dru?tvo Rijeka, 2012.( Maja Poli? - Nina Spicijari? Pa?kvan, ?lanovi HAZU s dobrinjskoga podru?ja, Rijeka: Op?ina Dobrinj & Povijesno dru?tvo Rijeka, 2012. )
Kr?ki zbornik () 69 (2013); 302-303
Paper type:
D D Ivan ?rn?i?; Bonaventura D Petar Str?i?; Josip Brni?( D D Ivan ?rn?i?; Bonaventura D Petar Str?i?; Josip Brni? )
Informativna knji?ica pod naslovom ?lanovi HAZU s dobrinjskoga podru?ja kratkom biografijom i izabranom bibliografijom predstavlja nam ?etvoricu zaslu?nih znanstvenika koje me?usobno povezuje zavi?ajni kraj - Dobrinj?tina. To su poimence Ivan ?rn?i?, Bonaventura Duda, Petar Str?i? i Josip Brni?. Ovaj rad autorski potpisuju dvije mlade znanstvenice iz rije?kog Zavoda za povijesne i dru?tvene znanosti Hrvatske akademije znanost i umjetnosti dr. sc. Maja Poli? i prof. Nina Spicijari? Pa?kvan, a objavljen je 2012. godine u nakladi Op?ine Dobrinj i Povijesnog dru?tva Rijeka. Poticaj nastanku samoga teksta bila je manifestacija Dani otvorenih vrata HAZU, odr?ana 13. i 14. studenoga 2012. godine. Knji?ica ima 48 stranica, a sadr?i Predgovor na?elnika Op?ine Dobrinj Nevena Komadine (str. 7-9), geografsko-povijesni uvod Dobrinj i Dobrinjsko (str. 10-14), ?etiri zasebna biobibliografska poglavlja I. Ivan ?rn?i? (str. 15-21), II. Bonaventura Duda (str. 22-27), III. Petar Str?i? (str. 28-34) i IV. Josip Brni? (str. 35-39). Ivan ?rn?i? (Crn?i?) istaknuti je hrvatski povjesni?ar i kroatist (Polje na Krku, 2. V. 1830. - Rim, 7. I. 1897.) koji je ?lanom onda?nje JAZU postao 1882. godine. Doktorirao je teologiju u Be?u te bio tajnik Kr?ke biskupije, kasnije kanonik i ravnatelj Zavoda sv. Jeronima u Rimu. Posebno je istra?ivao crkvenu povijest i hrvatsko glagolja?tvo. Fra Bonaventura (Roko) Duda ugledni je hrvatski teolog i bibli?ar (Rijeka, 14. I. 1924.). Teolo?ki studij zavr?io je u Zagrebu i Rimu te bio profesor na Katoli?kom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu. Od brojnih va?nih djela koja je ostvario treba posebno istaknuti tri: 1) pokretanje Glasa koncila 1963. (u suradnji s fra Z. Lajo?em) ; 2) ure?ivanje (s J. Ka?telanom) i prevo?enje (s J. Fu?akom) Biblije koja je objavljena 1968. u izdanju zagreba?ke Stvarnosti, 3) suosnivanje Kr??anske sada?njosti. Od 2010. dopisni je ?lan Razreda za dru?tvene znanosti HAZU. Petar Str?i? (Kras, 24. VIII. 1936.) poznati je hrvatski povjesni?ar 19. i 20. stolje?a i redoviti ?lan HAZU od 2000. godine. Doktorirao je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Bio je upravitelj Arhiva HAZU, a sada je voditelj Zavoda za povijesne i dru?tvene znanosti HAZU u Rijeci. Josip Brni? (Sv. Ivan Dobrinjski, 31. III. 1951.) redoviti je profesor Tehni?kog fakulteta Sveu?ili?ta u Rijeci. Bio je dekan Tehni?kog fakulteta Sveu?ili?ta u Rijeci, prorektor za znanost i me?unarodnu suradnju Sveu?ili?ta u Rijeci te rektor Sveu?ili?ta u Rijeci. Od 1997. ?lan je suradnik Razreda za tehni?ke znanosti HAZU. U posljednjem dijelu ovog izdanja slijede literatura, zahvalnica autorica te sa?etak na hrvatskom, odnosno Summary, Zusammenfassung i Riasunto koji su prevele Maja ?uti? Gorup na njema?ki, Nina Spicijari? Pa?kvan na talijanski i Bojana Trp na engleski jezik. Na samom kraju knji?ice nalaze se kratke bilje?ke o autoricama. Knji?ica je opremljena crno-bijelim fotografijama Dobrinj?tine i ?lanova HAZU s dobrinjskoga podru?ja.
Project / theme:
Original language:
Current Contents:
Citation Index:
Research fields:
Printed media:
Journal in electronic form only::
Google Scholar:
Contrib. to CROSBI by:
Tomislav Galovi? (tgalovic@ffzg.hr), 22. Feb. 2013. u 23:37 satiPregled bibliografske jedinice broj: 901719
Disertacija
Klak, Hana
Ideologija standarda u talijanskim medijima
zavr?ni rad - diplomski/integralni studij
Hrvatski studiji
Sveu?ili?te:
Sveu?ili?te u Zagrebu
Laba?, Danijel
Neposredni voditelj:
Bili? Me?tri?, Klara
Klju?ne rije?i:
ideologija standarda, jezi?ne ideologije, talijanski jezik, mediji
Rad analizira jezi?ne ideologije u talijanskim medijima. Koriste?i metodu kriti?ke analize diskursa autorica na odabranom korpusu problematizira ideologiju standarda kroz poruke dominantnih glasova koji oblikuju stavove prema jeziku na temelju odnosa prema posu?enicama, knji?evnom jeziku, dijalektima i jezicima manjina. U radu se zaklju?uje kako je ideologija standarda utkana u razmi?ljanja o jeziku vode?ih mislilaca talijanskih medija.
Izvorni jezik:
Znanstvena podru?ja:
Informacijske i komunikacijske znanosti,Filologija
Tiskani medij:
Upisao u CROSBI:
Klara Bili? Me?tri? (kbilicmes@hrstud.hr), 28. Lis. 2017. u 05:45 sati

参考资料

 

随机推荐